انتخاب پرده اتاق خواب مناسب و تاثیر آن در دکوراسیون منزل

پرده

پرده اتاق خواب

یکی از شروط اصلی برای داشتن آرامش در اتاقی که می خوابید وجود پرده مناسب در اتاق خواب می باشد. پرده ها علاوه بر اینکه جز عوامل مهم دکوراسیون منزل شما می باشند در ایجاد فضایی آرام در خانه نیز بسیار نقش دارند. اما انتخاب آن ها نکاتی دارد، از جمله نوع پارچه و کیفیت مناسب آن، طرح و رنگ پرده اتاق خواب، انواع مختلفی از پرده اتاق خواب در بازار وجود دارند، مثل پرده پلیسه دار، کتان، ساتن، چین دار و غیره که با رعایت نکات خرید آن ها و ایجاد هماهنگی با سایر لوازم اتاق مانند دیوار ها می توانید محیطی بسیار آرام و دلپذیر را در خانه خود فراهم سازید.

ایجاد هارمونی بین پرده اتاق خواب و لوازم منزل

از المان های اصلی برای انتخاب پرده اتاق خواب مناسب، داشتن هارمونی با وسایل دیگر اتاق مانند دیوار و روتختی می باشد. بارها دیده شده است هنگامی که پرده اتاق با رو تختی دارای یک طیف رنگی مناسب بوده خصوصا در جایی که پرده اتاق خواب کنار تخت قرار میگیرد یا پشت آن بسیار نتیجه مطلوب و دلپذیری در کل فضای اتاق و دکوراسیون آن پدید می آید. در برخی از مواقع نیز میتوان از تکنیک تضاد رنگ بین پرده و روتختی استفاده کرد به ویژه در هنگامی که پرده پشت آن قرار میگیرد.

پرده
پرده

تاثیر رنگ اتاق خواب بر پرده

رنگ و مدل دیوار نیز بر روی پرده اتاق خواب تاثیر بسیاری میگذارد برای ست شدن بهتر آن ها و داشتن دکوراسیون حرفه ای تر پیشنهاد ما به شما این است که از رنگ های متضاد که در چرخه رنگ پایین برای شما آورده ایم استفاده نمایید تا پرده بتواند زیبایی خود را به طور کامل نشان دهد و جلوه بهتری به اتاق خواب شما ببخشد. بنابراین یادتان باشد که انتخاب درست و مناسب پرده اتاق خواب هم بر روی دکوراسیون کل اتاق تاثیر گذاشته و هم باعث احساس آرامش شما می شود.

پرده

منبع: اتاق