مسابقه طراحی لباس به صورت زنده امسال گروهی برگزار می شود

مسابقه طراحی لباس

برگزاری مسابقه طراحی لباس به صورت زنده

مسابقه طراحی لباس به صورت زنده امسال گروهی برگزار می شود. صدیقه پاک بین، دبیر انجمن طراحان لباس و پارچه، معتقد است برگزاری مسابقه زنده طراحی لباس در جشنواره مد و لباس فجر، می تواند زمینه شناسایی توانمندی طراحان لباس را فراهم کند. مسابقه ای که در ششمین دوره این جشنواره قرار است به شکل تیمی و گروهی برگزار شود. به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس، وی با اشاره به موفقیت برگزاری این مسابقه در دوره قبلی جشنواره مد و لباس فجر، افزود:

امسال در جلساتی که با مسوولان جشنواره داشتیم، مقرر شد تا این مسابقه را به شکل تیمی و گروهی برگزار کنیم. وی ادامه داد: این رقابت در دل جشنواره مد و لباس فجر و با حضور طراحانی از سراسر ایران برگزار می شود و امید داریم طراحی این لباس ها بتواند کمک بزرگی به رشد کیفی شکل طراحی لباس در روند رو به رشد جشنواره فجر داشته باشد. به گفته وی این رقابت سال گذشته با پیشنهاد انجمن طراحان لباس و پارچه و با استقبال کارگروه ساماندهی مد و لباس برگزار شده است.

کیفیت برگزاری مسابقات

این مدرس دانشگاه، گفت: کیفیت برگزاری این رقابت در دوره گذشته موجب شده بود تا هر روز شاهد متقاضیان بیشتری برای شرکت در این رقابت باشیم و تا روز شروع مسابقه نیز این تقاضاها ادامه داشت، ولی برای این دوره پیشنهاد می کنم تا طراحان هرچه سریعتر و در مهلت مشخص در فراخوان نسبت به ثبت نام اقدام کنند. دبیرانجمن طراحان لباس و پارچه ایران با اشاره به همکاری میان این انجمن و کارگروه ساماندهی مد و لباس در ششمین دوره جشنواره مد و لباس فجر، گفت:

برای هر دو بخش طراحی لباس و پارچه برنامه های علمی متعددی پیش بینی شده که برگزاری کارگاه های آموزشی و نشست های علمی از جمله این برنامه هاست. ششمین دوره جشنواره مد و لباس فجر، اسفندماه همزمان در تهران و 15 استان کشور به شکل همزمان برگزار می شود.

منبع : مد و پوشاک