خرید پرده خوب و مناسب برای خانه

خرید پرده

خرید پرده

يکي از عناصر مهم در هر خانه انتخاب و خرید پرده خوب برای خانه است. پرده علاوه بر اینکه به زیبایی خانه کمک میکند باعث شده تا عيوب ديوار و چار چوب پنجره های خانه پوشانده شود. براي خرید پرده مناسب و شيک برای خانه خود به نکاتی که در این مطلب برای شما اورده ایم توجه فرمایید.

انتخاب جنس پارچه مرغوب در خرید پرده

از اصلی ترین نکات در هنگام خرید پرده جنس پارچه آن است. بعضی ها به اشتباه تصور مي کنند فقط پارچه هاي توری و حریر مناسب خرید پرده هستند. در حالي که بهتر است پارچه پرده سنگين باشد. البته این سنگينی به معني سفت و خشک بودن پرده نيست. پارچه های نرم زیادی در بازار وجود دارند که در عين اینکه نظافت دارند، داراي ظاهري باوقار و محکم هستند. در عین حال پارچه پرده بايد تا حدي قابلیت انعطاف پذيری داشته باشد تا در هنگام چين خوردگی و آويزان شدن شکيل بوده و جلوه مناسب خود را حفظ کند.

خرید پرده

داشتن لایه مناسب

در خرید پرده بهتر است که پرده دارای چندلايه باشد. پرده تک بدون لایه  نمي تواند از جلوه خاصي برخوردار باشد. هر کدام از این لايه ها مي توانند شامل پشت دري، آستر، والان و انواع شيدها باشند. تشخيص اينکه کدام یک از این لايه ها براي پرده خانه شما مناسب است به سليقه خود شما بستگی دارد. اما پیشنهاد ما نصب والان و پشت دري يا آستر برای پرده است.

چین دار بودن پرده

پرده های پرچين تر و با تراکم بیشتر از زيبايي بيشتري برخوردار هستند. براي انتخاب تراکم چین مناسب عرض پرده باید 5/1 تا 2 برابر عرض پنجره باشد. پرده نبايد کم چین باشد چون در این صورت نمیتواند کل پنجره را به خوبي پوشش بدهد.

خرید پرده

بعد از انجام موارد بالا رعایت نکات زیر را فراموش نکنید

بعد از اینکه کار تزيينات به پایان رسید ريزه کاري ها را فراموش نکنيد. متناسب بودن رنگ پرده با دکوراسیون منزل، مرتب کردن چين ها، استفاده کردن از رواق های مناسب و شکیل براي حاشيه پرده قرار دادن والان و نصب گيره های زیبای پرده در زيباتر شدن نماي پرده بسيار تاثیر گذار است.

منبع: بیتوته