روانشناسی رنگ لباس بر اساس شخصیت های مختلف خانم ها

روانشناسی رنگ لباس

روانشناسی رنگ لباس

رنگ ها درون خود راز هایی نهفته دارند که هر کدام بیان کننده نوعی از شخصیت انسان ها می باشد. با اندکی دقت در رنگ لباس دیگران می توان به روحیه آن ها پی برد. خانم ها بر خلاف آقایان از روحیه ظریف تری برخوردار هستند به همین علت باید رنگ نزدیک به شخصیت خود را بشناسند تا بتوانند لباس های مناسب تری را برای خود انتخاب کنند. در این مطلب روانشناسی رنگ لباس بر اساس روحیات مختلف بانوان را بررسی خواهیم کرد.

روانشناسی رنگ لباس زرد برای خانم ها

رنگ زرد انرژی بخش است. اگر رنگ آن تند شود باعث ناراحتی و احساس عصبانیت می شود. ولی در حالت معمول رنگ پرطرفداری است. خانم های زرد پوش برونگرا هستند. رنگهای ملایم و روشن زرد مناسب برای خانم های جوان می باشد. پوشیدن رنگ زرد محدود به قشر خاصی نیست و سلیقه ای است، که تصویری شاداب و با روحیه از شما پدید میاورد. بهترین فصل پوشیدن رنگ زرد فصل های گرم سال است.

روانشناسی رنگ لباس
روانشناسی رنگ لباس

روانشناسی رنگ لباس بژ برای خانم ها

رنگ بژ رنگ سنگین و نشان دهنده اصالت است. رنگ بژ باعث احترام سایرین به شما شده و خانم ها با پوشیدن آن جدیت و زنانگی را با هم تلفیق خواهند کرد. این رنگ مناسب خانم های بیست و پنج سال به بالاست و رنگ مورد علاقه اکثر بازیگران و هنرمندان است. فصل های گرم سال برای پوشیدن بژ مناسب تر است.

روانشناسی رنگ لباس
روانشناسی رنگ لباس

روانشناسی رنگ لباس سبز برای خانم ها

جدا از دنیای مد و لباس سبز رنگ صلح و دوستی و آرامش است. رنگی برخاسته از دل طبیعت که دیدن آن باعث احساس تازگی می شود. طیف های مختلفی از این رنگ وجود دارد اما در نهایت رنگ سبز نشان دهنده صلح طلبی شما خواهد بود. خانم های بالای سی سال بهتر است از این رنگ استفاده کنند ولی محدودیت سنی خاصی برای پوشیدن آن وجود ندارد، این رنگ مناسب برای تمامی فصول است.

روانشناسی رنگ لباس
روانشناسی رنگ لباس

روانشناسی رنگ لباس یشمی و زمردی برای خانم ها

از زیر مجموعه های اصلی رنگ سبز دو رنگ یشمی و زمردی می باشند که تناژ نزدیک به همی دارند. این دو رنگ نشان دهنده قدرت، ابهت و اشرافیت می باشند، در برخی از موارد آقایانی که می خواهند بر روی دیگران نفوذ داشته باشند آن را می پوشند. ترکیب رنگ زمردی و طلایی بسیار تاثیر گذار خواهد بود. محدویت سنی برای این رنگ ها وجود ندارد و خانم های جوان تا سنین بالا می توانند از آن ها استفاده کنند. رنگ یشمی رنگ مورد علاقه پزشکان است که باعث القا قدرت پزشک به بیمار می شود. پوشیدن یشمی و زمردی در فصل های سرد سال مناسب تر است.

روانشناسی رنگ لباس
روانشناسی رنگ لباس

روانشناسی رنگ لباس مشکی برای خانم ها

رنگ سیاه ترکیبی از تمامی رنگ ها می باشد. ولی خصوصیات همه رنگ ها را ندارد. با پوشیدن آن تبدیل به آدمی مرموز و با نفوذ خواهید شد. این رنگ مناسب افراد خجالتی است که میتوانند در سیاهی آن خود را پنهان کرده و به چشم نیایند. یادتان باشد در موقعیت های که میخواهید قدرت و توان خود را نشان دهید همانند مصاحبه کاری از این رنگ استفاده نکنید. پوشیدن رنگ سیاه محدودیت سنی ندارد اما خانم های جوان بهتر است آن را نپوشند. رنگی مشکی به علت سنگینی و حالت رسمی که دارد مورد علاقه برای افرادی است که مجالس مجلل برگزار میکنند. یادتان باشد به هیچ عنوان در فصل های گرم به خصوص تابستان از آن استفاده نکنید.

روانشناسی رنگ لباس
روانشناسی رنگ لباس

روانشناسی رنگ لباس نارنجی برای خانم ها

نارنجی رنگ آدم های خونگرم است. خانم های نارنجی پوش ترسی از دیده شدن در جمع ندارند و دارای اعتماد به نفس بالایی می باشند. این رنگ به هیچ عنوان مناسب خانم های محافظه کار نمی باشد. کسانی که این رنگ را انتخاب میکنند شخصیت برونگرایی داشته به طوری که در جمع غریبه ها نیز برای خود دوست پیدا میکنند. سن ایده ال برای استفاده از نارنجی بیست تا چهل و پنج سالگی می باشد اما رنگ های تیره آن محدودیت سنی خاصی ندارد. این رنگ هم نیز رنگ مورد علاقه اکثر هنرمندان است. به علت گرما بخشی رنگ نارنجی پوشیدن آن در فصل های سرد مناسب تر است.

روانشناسی رنگ لباس
روانشناسی رنگ لباس

روانشناسی رنگ لباس ارغوانی برای خانم ها

رنگ ارغوانی زیر مجموعه رنگ بنفش می باشد. به اعتقاد خیلی از افراد رنگ بنفش ملال آور است. اما واقعیت چیز دیگری است. بنفش رنگی سرد ولی بسیار شیک و زیبا است. رنگ ارغوانی نشان دهنده ظرافت و ثروت است. خانم هایی که از این رنگ استفاده میکنند رازهای نهفته زیادی درون خود دارند که آنها را افشا نمی کنند. ارغوانی رنگ خانم های خود نگهدار است. خانم های بالای سی سال بهتر است این رنگ را پوشیده، رنگ ارغوانی مناسب همه طیف های جامعه است. بهتر است رنگ ارغوانی با تناژ های روشن را در نیمه اول سال و رنگ ارغوانی با تناژ های تیره را در نیمه دوم سال بپوشید.

روانشناسی رنگ لباس