کفش پاشنه بلند و نحوه بر طرف کردن صدای آن

کفش پاشنه بلند

کفش پاشنه بلند

از معایب کفش پاشنه  بلند این است که صدای آن بعد از مدتی تغییر می کند و در هنگام راه رفتن صدایی ناهنجاری تولید میکند. این  صدا گوش خراش و آزار دهنده است و اجازه نمی دهد تا شما به راحتی قدم بردارید. امروزه خانم ها اغلب در محیط کار یا فعالیت های اجتماعی دیگر خود کفش پاشنه بلند استفاده می کنند. در این مطلب روشی به شما اموزش میدهیم تا به سادگی مشکل صدای کفش پاشنه بلند را بر طرف کنید.

چگونگی بر طرف کردن صدای کفش پاشنه بلند

ابتدا کف کفش خود را شسته و بعد آن را خشک کنید. چسب های نواری لوله ای، در رنگهای مختلفی در بازار وجود دارند. رنگ شبیه پاشنه کفش خود را انتخاب کنید.  تکه ای از نوار را به شکل دو مربع جوری که هر تکه به اندازه ی 2 میلی متر از اطراف پاشنه کفش بلندتر باشند، برش دهید. چسب های مربع شکل را از سمتی که چسب ندارد،  بر روی یک سطح سفت بگذارید. پاشنه کفش خود را در مرکز این مربع ها گذاشته. و بعد کفش خود را محکم به طرف پایین فشار داده تا چسب ها خوب به پاشنه کفش بچسبند.

میتوانید کمی چسب در اطراف پاشنه کفش خود بزنید. اگر شخصی از کنار به کفش شما نگاه بیندازد، ممکن است چسب های اطراف کفش را ببیند. اما اگر رنگ چسب و کفشتان یکسان باشد کمتر متوجه این موضوع میشود. کفش پاشنه بلند خود را بپوشید و با آن راه بروید. اگر هنوز مشکل صدای آن به قدر کافی برظرف نشده بود، مراحل 1 تا 3 را دوباره تکرار کرده و یک لایه ی جدید از نوار رنگی  را روی نوار قبلی کفش خود قرار دهید.

کفش پاشنه بلند

 رعایت نکاتی در رفع مشکل صدای  کفش پاشنه بلند

چسب ها را در پایان ماه تعویض کنید. تا از کنده شدن آن ها در اثر کارکرد زیاد در هنگام حرکت و راه رفتن جلوگیری کنید. اگر کفش پاشنه بلند شما پاشنه ی خیلی باریکی دارد، لازم است هر دفعه ای که می خواهید کفش بپوشید به پاشنه آن چسب زده چون سطح کمتری برای چسباندن نوار دارید و احتمال کنده شدن نوار زیاد می باشد.

اما اگر کفش پاشنه بلند شما باریک و یا کمی پهن است، استفاده از این چسب های رنگی صدای هر دو را کمتر کرده. نوارهای رنگی طوری طراحی شده اند که قابل انقباض هستند. بنابراین در هنگام  استفاده از نوار های رنگی خطر سر خوردن یا افتادن به هیچ عنوان شما را تهدید نخواهد کرد. یادتان باشد این چسب ها را از دو میلی متر بلندتر از پاشنه ی کفش خود برش ندهید زیرا در غیر این صورت اضافه چسب های رنگی از اطراف پاشنه کفش شما دیده خواهد شد.

منبع: نمناک