روش های شستشو و نگهداری از پارچه کشمیر

پارچه کشمیر

پارچه کشمیر

پارچه کشمیر به علت کیفیت جنسی که دارد از قیمت بالایی نیز برخوردار می باشد. به همین دلیل توجه خاصی در شستشو و نگهداری آن باید انجام داد اگر شما پول زیادی برای پارچه کشمیر خود پرداخت کرده اید برای شستشو آن را به خشک شویی ببرید تا اصولی شسته شود. اما چنانچه پارچه کشمیر شما کیفیت متوسطی دارد می توانید از نکاتی که ما در این مطلب به شما توضیح خواهیم داد استفاده کنید.

شستشو صحیح پارچه کشمیر

لباس کشمیر را حتما با آب سرد شسته و برای این کار بهتر است از دست برای شستن آن استفاده کنید اگر ماشین لباسشویی شما امکان شستشو به حالت دستی داشت از آن استفاده کنید. برای شستن پارچه کشمیر با دست آن را در یک تشت بزرگ انداخته و به جای شوینده های قوی از شامپوهای ملایم مثل شامپو بچه یا نرم کننده استفاده کنید. به هیچ عنوان پارچه را چنگ نزنید آب را به ارامی روی آن بریزید و در حوله ای خشک بپیچید و فشار دهید تا آبش گرفته شود.

شستن پارچه کشمیر درون ماشین لباسشویی

چنانچه حوصله شستن لباس را با دست ندارید پارچه کشمیر خودر را پشت و رو کنید و داخل کیسه مخصوص لباس های با جنس ظریف قرار داده و درجه ماشین را روی حالت ملایم تنظیم کنید تا به پارچه آسیب نرسد. بعد از شستشو برای اینکه پارچه کشمیر شما حالت و رنگ خود را از دست ندهد آن را در داخل خشک کن قرار ندهید و از روش خشک کردن که در پایین به آن اشاره خواهیم کرد استفاده نمایید.

خشک کردن پارچه کشمیر

بعد از گرفتن آب پارچه کشمیر طبق روش بالا آن را در جای صاف و مسطحی به دور از حرارت رادیاتور و گرمای خورشید پهن کنید تا خودش بر اثر جریان طبیعی هوا خشک شود.

نگهداری از پارچه کشمیر

اولین نکته نگه داری این است که در هر جایی پارچه کشمیر خود را قرار می دهید ابتدا باید انجا رو خوب تمیز کرده و گرد و خاک آن را بگیرید. چنانچه  قصد دارید پارچه کشمیر خود را در کمد یا قفسه منزل نگهداری کنید از کاغذ های ضد موریانه و حشره استفاده کنید. به هیچ عنوان پارچه کشمیر خود را درون جعبه مقوایی قرار ندهید چون محیط اسیدی یا بازی دارند که بر روی مواد شیمیایی پارچه تاثیر میگذارند. به جای آن میتوانید از کاغذ های ضد اسید برای بسته بندی پارچه کشمیر خود که باعث حفظ رنگ اصلی پارچه نیز می شود استفاده کنید. روش دیگر استفاده از کیف های کشبافی که بندی پلاستیکی دارن و ضد حشره هستند برای نگهداری است. ولی در دراز مدت از این کیف ها استفاده نکنید.