ست کردن کراوات با رنگ های مختلف پیراهن

ست کردن کراوات

ست کردن کراوات

ست کردن کراوات با پیراهن های مختلف از بهترین روش ها برای نشان دادن عشق و علاقه به مد و استایل روز در محیط های رسمی، همانند مجالس می باشد. اما برای اینکه این کار را درست انجام دهیم باید قوانینی را در ست کردن رنگ ها رعایت کنیم.  رنگ ها و طرح های بسیار متفاوتی برای ست کردن کراوات با پیراهن های مختلف وجود دارند که دایره این سردرگمی را بیشتر می کنند. در این مطلب راهنمای ست کردن کراوات با رنگ های مختلف پیراهن را بررسی کرده ایم تا شما بتوانید انتخاب مناسب تری برای ست کردن کراوات خود با رنگ های مختلف پیراهن داشته باشید.

ست کردن کراوات با پیراهن سفید

از مزایای اصلی پیراهن سفید این است که، می توان آن را با همه چیز ست کرد. پیراهن های سفید خود را میتوانید  تقریباً با انواع مدل های کراوات مانند، راه راه، کراوات های ابریشمی، چهارخانه یا بافتنی، ست کنید. اگر ترجیح میدهید که ریسک نکنید و پیراهن سفید را انتخاب کرده اید، با انتخاب کردن کراوات هایی که دارای رنگ، طرح، یا بافت جالب هستند، ظاهری جذاب برای خود بسازید.

ست کردن کراوات

ست کردن کراوات با پیراهن ابی آسمانی

مکمل رنگ آبی رنگ نارنجی است. به همین خاطر ترکیب رنگ نارنجی سوخته با پیراهن آبی آسمانی بسیار ترکیب ایده ال و مناسبی می باشد. زرد و قرمز، رنگ های متضاد آبی هستند بنابراین، طیف های زرشکی/جگری یا خردلی/طلایی بهترین نتیجه را خواهند داد. کراوات هایی از این قبیل می توانند تک رنگ یا راه راه مورب سرمه ای باشند. از رنگ های مشابه رنگ ابی، سبز است. برای داشتن ظاهری اتوکشیده و آرام بهتر است  از کراوات سبز تیره جنگلی استفاده کنید.

ست کردن کراوات

ست کردن کراوات با پیراهن صورتی

رنگ های نزدیک به رنگ صورتی، بنفش و یاسی هستند. انتخاب کراوات با طیف های تیره تر از این رنگ ها برای ست کردن با پیراهن های صورتی، انتخاب بسیار مناسبی است. رنگ مکمل صورتی،رنگ سبز است. و طیف خاکی مات انتخاب جسورانه ای است که باعث متمایز شدن شما از دیگران خواهد شد. همچنین متضاد رنگ صورتی، ابی می باشد به همین خاطر می توان گفت یکی از بهترین ترکیب های رنگی استفاده از کراوات سرمه ای با پیراهن صورتی می باشد.

ست کردن کراوات
ست کردن کراوات

ست کردن کراوات با پیراهن چهارخانه

پیراهن های چهارخانه را همیشه باید با کراوات دارای طرح بزرگ تر ست کرد تا کراوات در آن گم نشود. پیراهن های چهارخانه ریز می توانند با رنگ های مشابه، مکمل یا متضاد رنگ کراوات ست شوند. به عنوان مثال، کراوات سرمه ای با پیراهن چهارخانه ریز آبی آسمانی یا صورتی بسیار زیبا می شود. اما برای ست کردن کراوات با پیراهن های طرح چهارخانه بزرگ، باید یکی از رنگ های ملایم پایه در پیراهن را انتخاب کنید، و با کراوات تک رنگ مناسب ست کنید. این نکته را فراموش نکنید که طیف انتخابی برای کراوات باید تیره تر از طیف رنگ پیراهن باشد.

ست کردن کراوات های راه راه با پیراهن چهارخانه

برای ست کردن کراوات های راه راه با پیراهن چهارخانه، انتخاب کراواتی با راه راه های بزرگ گزینه مناسبی می باشد. چون باعث می شود کراوات در طرح پیراهن گم نشود و این نکته را به یاد داشته باشید که حتماً یکی از رنگ های طرح راه راه انتخابی مانند یکی از رنگ های ثانویه پیراهن شما باشد. این قوانین در مورد کراوات های خال خالی نیز صادق است.همچنین از انتخاب طرح های پیچیده تر مانند بته جقه یا طرح های دارای اشکال هندسی خودداری کنید، زیرا باعث به وجود امدن خطای دید می شود.

ست کردن کراوات

منبع: والامد