ست کردن کت و شلوار با رعایت 5 نکته کلیدی

ست کردن کت

ست کردن کت و شلوار

انتخاب لباس مناسب برای مهمانی ها در عید نوروز از دقدقه های اصلی آقایان می باشد. از نظر ما بهترین پوشش برای آقایان در این مهمانی ها انتخاب کت شلوار مناسب است. اما نحوه صحیح ست کردن کت و شلوار دارای اصولی می باشد. ما در این مطلب شما را با پنج نکته کلیدی ست کردن کت و شلوار آشنا خواهیم کرد.

نکته اول: معیار اصلی کت است

یادتان باشد برای ست کردن كت و شلوار هیچ‌وقت نباید شلوار را ملاک اصلی قرار دهید. اگر شلوار در تن شما خوب و بی‌عیب به نظر آید، دلیل خوش‌پوش بودن كت نیست؛ از طرف دیگر امكان دخل و تصرف، تنگ یا گشاد كردن شلوار به‌مراتب راحت‌تر از كت است، به همین دلیل با انتخاب كت شروع كنید و در مرحله بعد سراغ شلوار بروید.

ست کردن کت

نکته دوم: اهمیت شانه ها 

بعد از اینکه کت را به تن کردید، اول به شانه‌های کت دقت كنید. مهم‌ترین قسمت در یك كت مردانه شانه و سرشانه است كه باید بی‌عیب باشد و بدون كشیدگی یا چین و چروك روی بدن قرار بگیرد. امكان تغییر در قسمت‌های دیگر مثل بلند یا كوتاه كردن آستین، كم یا زیاد كردن گودی كمر وجود دارد.

ست کردن کت

نکته سوم: انتخاب قد آستین مناسب

انتخاب قد آستین باید اصولی باشد؛ آستین كت جایی تمام می‌شود كه دست شروع می‌شود، پیراهن هم باید نیم سانت از آستین كت بیرون بیاید. میزان خروج آستین پیراهن از كت نباید از یك و نیم سانتی‌متر بیشتر شود. این نكته ظریف و ‌ریزی برای ست کردن كت و شلوار  به حساب می آید كه اغلب آقایان به آن توجه نمی کنند.

ست کردن کت

نکته چهارم: انتخاب قد مناسب شلوار

برای انتخاب درست قد مناسب شلوار مردانه خود، این قانون كلی را به‌ یاد داشته باشید که: بین قد و پهنای شلوار شما رابطه مستقیمی وجود داشته به نحوی که هرچقدر شلوار شما تنگ‌تر باشد، قد آن كم می‌شود و هر چه قدر که شلوار شما گشادتر شود، قد هم افزایش پیدا خواهد کرد.

ست کردن کت

نکته پنجم: رعایت هارمونی

در بیشتر مواقع هنگام ست کردن کت و شلوار و پیراهن به هماهنگی آنها از لحاظ رنگ و طرح دقت می‌ شود. اما فراموش نکید که، تناسب آنها از نظر جنس هم ضروری و مهم است. هرگز كت و شلوار پشمی زمستانی را با پیراهن تمام نخ ست نکنید؛ این تركیب نامتوازن است که زیبایی ست شما را برهم می‌زند. ست کردن كت و شلوار‌های پشم و نخ معمولی با پیراهن‌های مرسوم مردانه انتخاب کلاسیکی به حساب آمده، كه مناسب کل فصول است. اما اگر سراغ كت و شلوارهای تابستانی یا زمستانی رفتید، انتخاب پیراهن مناسب برای آن ها را فراموش نکنید.

ست کردن کت

منبع: جام جم سرا